BAŞKANIN MESAJI

BELEDİYE HİZMETLERİ

SAMSAT İLÇEMİZ

HZ.SAFVAN BİN MUATTAL

Yeni Evlenenler

Samsatlı İş Adamı Halil Fırat Memleketi Samsat'ta Bin Aileye Yardım Etti

    Adana ilinde ticari faaliyetlerini sürdüren Samsatlı işadamı Halil Fırat, memleketindeki bin aileye bulgur dağıttı.
      Gelenek haline getirilen ve her yıl ramazan ayında Samsat ilçesine gelen, Fırat LPG' nin sahibi iş adamı ve Adana Adıyamanlılar Derneği Başkanı Halil Fırat, hemşerilerine yardımda bulundu.
    Samsat ilçesinde bin aileyi bizzat ziyaret ederek bulgur dağıtan Fırat, hemşerileriyle hasret giderirken, onlara yardım yapmanın sevincini de yaşadı.
   İşadamı Halil Fırat yaptığı açıklamada, Adana'da da çeşitli yardım faaliyetlerine katıldığını belirterek, memleketi olan Samsat ilçesinde yardım dağıtmanın kendisi için daha manidar olduğunu kaydetti. Fırat, "Başka yerlerde yaşıyor olsak ta akrabalarımız, dostlarımız Samsat'ta yaşamaktadır. Ramazan ayının bir kısmını ve bayramı memleketimizde geçiriyoruz. Zaten ailemin büyük bir kısmı Samsat'ta yaşamaktadır. Bu nedenle yapmayı planladığımız yardımların bir kısmını kendi memleketimizde dağıtmayı uygun gördük. Bu vesileyle, bayram öncesi dostlarımızı ziyaret ederek dualarını alıyor, bayramlarını kutlama fırsatı buluyoruz. Temennimiz yardıma muhtaç ailelerin olmaması, bütün halkımızın gelir düzeyinin artmasıdır. Ama madem aramızda fakir aileler var, bunlara yardım etmek varlıklı insanların görevidir. Aslında fakire yardım yapmak bir lütuf değildir. Fakirin zenginler üzerindeki hakkını iade etmektir. Bu vesileyle bütün hemşerilerimizin mübarek Ramazan Bayramını şimdiden kutluyorum" dedi.

Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   2212 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ZİYARETÇİ DEFTERİ

Zaman Hizmet Vaktidir. SAMSAT BELEDİYESİ
SAMSAT TAZİYE İLANLARI
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam46
Toplam Ziyaret120951
Hava Durumu
Anlık
Yarın
35° 39° 22°
İLÇEMİZ HAKKINDA

ALO BİMER HAKKIMI ARIYORUM

Takvim